close
دانلود آهنگ جدید
برای طراحی سایت باید از کجا شروع بکنم؟
درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • jjsjj

  jjsjj

 • برای طراحی سایت باید از کجا شروع بکنم؟

  برای طراحی سایت باید از کجا شروع بکنم؟

 • test

  test

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
برای طراحی سایت باید از کجا شروع بکنم؟
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 11 مرداد 1397
 • بازدید : 82 مشاهده

سلام امروز میخوام پاسخ سوال اینکه برای طراحی سایت باید از کجا شروع بکنمو بدم پاسخ این سوال خیلی راحته شما برای راه اندازی یک سایت لازم نیست همه ی کارو خودتون انجام بدید باید ببینید در چه زمینه ای حرفه یا علاقه ای دارید.

برای طراحی سایت فرایندهایی طی میشه، شما باید بدونید یک وب سایت از دو بخش تشکیل شده بخش اول فرانت (User Interface) ظاهری که کاربر میبینه و بخش دوم بکند (زبان برنامه نویسی) که باعث می‌شود سایت شما داینامیک (پویا) شود.
 
استفاده ی تنها از فرانت یعنی فقط استفاده ظاهری که قابل مشاهده کاربر باشد وهیچ تعاملی بین کاربر و سایت نباشد وب سایت استاتیک(ثابت)می‌گویند ولی اگر دارای ظاهر و تعامل بین کاربر و سایت باشد وب سایت داینامیک (پویا) نام می‌گیرد .
 
فرایند هایی که برای بخش اول یعنی ظاهر سایت طی می‌شود در پائین پاراگراف مشاهده می کنید و قابل ذکر که شما باید ببینید در کدوم قسمت مهارت یا علاقه دارید، اگر شما در کارگروهی آدم موفقی هستید فقط لازم است یکی از مراحل زیرو انتخاب کنید:
 
فرایند طراحی پیش نمایش سایت با فتوشاپ (قالب لایه باز): معمولا کسانی که علاقه یا مهارت در فتوشاپ دارند این فرایند و انتخاب می‌کنند. قبل از زدن کد قالب سایت باید پیش نمایشی از ظاهر سایت وجود داشته باشه که یک گرافیست فتوشاپ کار زحمت اینکارو میکشه.
فرایند راه اندازی سایت در مرورگر: برای اینکه سایت مثل پیش نمایشی که توسط فتوشاپ کار طراحی شده در مرورگر قابل رویت باشه باید مهارت کدنویسی Html, Css و زبان برنامه نویسی JavaScript باید یاد داشته باشید تا بتوانید فایل پیش نمایش را به کد تبدیل کنید. و در هنگام کدنویسی قالب باید سایت را ریسپانسیو(واکنش گرا) کد کنید که در مرور گر گوشی موبایل، کامپیوتر یا لب تاب بطور منظم قابل رویت باشد. بهترین منبع یادگیری سایت w3schools می‌باشد.
فرایند سوم بهینه سازی سایت(سئو) است: شما با داشتن این مهارت قادر خواهید بود وب سایت خود را در موتورهای جستجوگر به‌ صدر جستجو برسانید این مهارت خیلی مهم است و خیلی ها در مقاله های خود نوشته اند که بر حسب تجربه بدست می آید و خوشبختانه خیلی ها تجربه خود را در اینترنت به‌ اشتراک گذاشته اند.
بخش دوم بکند زبان برنامه نویسی که در طراحی سایت استفاده می‌شود و به‌ هیچ وجه برای کاربر نباید قابل دسترسی باشد.
 
زبان های برنامه نویسی سایت کامپایل مانند زبان های برنامه نویسی سیستم عامل ویندوز یا لینوکس نمی شوند، بلکه آنها به html رندر می شوند.
 
زبان های برنامه نویسی سایت زیادی داریم ولی ما فقط سه تای آن هارا معرفی می‌کنیم و شما باتوجه به علاقه خودتون باید یکی از این سه زبان و انتخاب کنید و قابل ذکر است که باید مقداری از بخش یک بلد باشید که قادر به برنامه نویسی سایت باشید، زبان های برنامه نویسی سایت باعث می‌شوند که تعامل بین کاربر و سایت ایجاد شود مثلا شما با گرفتن اطلاعات لازم در مورد محصولی که کاربر لازم به خرید داره از طریق جستجو دریافت کرده و محصول موردنظر کاربرو نمایش داده می‌شود:
 
زبان برنامه نویسی JavaScript که فقط برای ظاهر سایت استفاده می‌شود.
زبان برنامه نویسی Php زبانی است رایگان و متن باز و با زبان C نوشته شده است. منظور از متن باز این است شما با داشتن دانش زبان C قادر خواهید بود زبان Php را گسترش دهید. فیسبوک و وردپرس با زبان PHP ساخته شده است.
زبان برنامه نویسی ASP.Net زبانی است انحصاری برای شرکت مایکروسافت و رایگان نیست و سایت Digikala.com با asp.net ساخته شده است.